Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 499,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
29.07.2015
♥♥♥ POŠTOVNÉ ♥♥♥
  DOPRAVA: 99 Kč na adresu Českou poštou 120 Kč Balík na poštu 65 Kč na pobočku Zásilkovny Při objednávce v minimální hodnotě 499 Kč Kč DOPRA... číst celé
27.02.2017
EET
Přijímám pouze platby nepodléhající povinnosti EET, tedy převodem na účet nebo dobírkou. číst celé
07.06.2018
GDPR
V SOUVISLOSTI S TÍM, ŽE 25.5.2018 VSTOUPÍ V PLATNOST NOVÁ ÚPRAVA OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ (GDPR), DOVOLUJI SI VÁS UPOZORNIT, ŽE VŠECHNY OSOBNÍ ÚDAJE, KT... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. NÁVOD - JAK NA ODSTOUPENÍ OD KUPNÍ SMLOUVY
NÁVOD - JAK NA ODSTOUPENÍ OD KUPNÍ SMLOUVY
19.10.2009

 

ZJEDNODUŠENÝ NÁVOD (plné znění v Ochodních podmínkách) - protože se často ptáte, jak na to:

Odstoupit od kupní smlouvy lze absolutně jednoduše. Není tedy třeba se ničeho obávat, nebude-li zakoupené zboží z jakéhokoli důvodu vyhovovat, prostě ho vrátíte :)

Nenošené, neponičené, pouze vyzkoušené zboží zašlete zpět na adresu provozovny (viz kontakty).

Ač není vaší povinností, budeme vám vděční, zachováte-li původní obal, štítky, cedulky aj. náležitosti. Zboží je třeba řádně zabalit, aby nedošlo k poškození během přepravy.

Bude-li zboží vykazovat známky poškození, používání, opotřebení ... zkrátka nebude-li ve stavu, v jakém od nás odešlo, budou nárokovány náklady na uvedení zboží do původního stavu, které mohou být až 100% kupní ceny.

O odeslání zboží je vhodné informovat e-mailem. Ve sporných případech se řídíme zákonem.

Doporučuji zboží zasílat zpět Českou poštou, kdy zásilka při nezastižení bude uložena na poště, kde si ji ve vyhovující době vyzvedneme. Bude-li zásilka odeslána jakýmkoli jiným přepravcem, může se stát, že nebude převzata z důvodu nezastižení, vzhledem k tomu, že naše provozovna je sklad, odkud jsou balíčky odesílány, tudíž zde nikdo není 24 hodin denně.

Při vrácení zboží je také třeba vrátit dárky přijaté se zbožím. Toto se vztahuje i na poštovné zdarma.

Nezapomeňte přiložit doklad o koupi, kontakt na vás a popřípadě vyplněný formulář:

 

Poučení o právu na odstoupení od smlouvy

 

1. Zrušení objednávky a odstoupení od smlouvy – vrácení zboží do 14 dnů od převzetí:

Kupující může odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží nebo poslední části dodávky, a to bez ohledu na způsob převzetí zboží či provedení platby. Uvedená lhůta je určena k tomu, aby se kupující v přiměřeném rozsahu seznámil s povahou, vlastnostmi a funkčností zboží.

Kupující je oprávněn od smlouvy odstoupit i kdykoliv před dodáním zboží.

Odstoupení od smlouvy kupující prodávajícímu zašle nebo předá ve 14 denní lhůtě. Kupující nemusí uvádět důvod, pro který od smlouvy odstupuje. Pro usnadnění komunikace je vhodné v odstoupení uvést datum nákupu či číslo smlouvy/prodejního dokladu, bankovní spojení a zvolený způsob vrácení zboží.

Prodávající je povinen kupujícímu vrátit částku plně odpovídající ceně zboží a zaplaceným nákladům na jeho dodání do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, a to stejným způsobem, jakým platbu od kupujícího přijal. Nabízí-li prodejce v rámci určitého způsobu dodání zboží několik možností, je povinen kupujícímu nahradit nejlevnější z nich. Nejpozději ve stejné lhůtě je kupující povinen prodávajícímu zaslat nebo předat zakoupené zboží. Zboží by mělo být vráceno prodávajícímu (ne na dobírku) kompletní, nejlépe v původním obalu, nesmí jevit známky opotřebení či poškození. Náklady vrácení zboží nese kupující.

Je-li vrácené zboží poškozeno porušením povinností kupujícího, je prodávající oprávněn vůči kupujícímu uplatnit nárok na náhradu snížení hodnoty zboží a započíst jej na vracenou částku.

Může mi prodávající vrátit jen část kupní ceny?

V podstatě ano. Prodávající je povinen vám v důsledku odstoupení vrátit veškeré peněžní prostředky, které od vás obdržel. Zároveň však může požadovat náhradu za opotřebení či poškození zboží, které mu zasíláte zpět.

Zákon stanoví 14denní lhůtu „na rozmyšlenou“, a dává vám tak možnost prohlédnout a vyzkoušet si zboží, které jste předtím viděli pouze na obrázku. Toto zkoušení by však mělo sloužit pouze k nezbytnému seznámení se s vlastnostmi a funkcemi zboží, a to v podstatě v takovém rozsahu, jako když si zboží zkoušíte při koupi v kamenném obchodě. V opačném případě by šlo o používání zboží, při kterém by se jeho hodnota snižovala. I tak můžete od smlouvy odstoupit. Prodávající mívají v obchodních podmínkách možnost si z vracené částky odečíst poměrnou část kupní ceny odpovídající snížení hodnoty. Proto vám nemusí být vrácena celá kupní cena.

 

Právo na odstoupení od smlouvy nelze uplatnit u smluv na dodání digitálního obsahu, nebyl-li dodán na hmotném nosiči, či u smluv o poskytování služeb, v obou případech za podmínky, že k plnění došlo s předchozím výslovným souhlasem kupujícího před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy; dále u smluv na dodávku služeb nebo zboží (vč. alkoholických nápojů), jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli prodávajícího; u smluv na dodávku zboží upraveného podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu a u smluv na zboží, které podléhá rychlé zkáze, u zboží, které bylo nenávratně smíseno s jiným zbožím, nebo vyňato z uzavřeného obalu a z hygienických důvodů je nelze vrátit; u dodávky zvukových či obrazových nahrávek nebo počítačových programů, porušil-li kupující jejich původní obal; u dodávky novin, časopisů nebo jiných periodik; u smluv o ubytování, dopravě, stravování nebo využití volného času poskytovaných v určeném termínu nebo u smluv uzavíraných na základě veřejné dražby podle zákona upravujícího veřejné dražby.

 

 

 

 

 

Vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy

(vyplňte tento formulář a pošlete jej zpět pouze v případě, že chcete odstoupit od smlouvy):

 

Oznámení o odstoupení od smlouvy

 

Adresát :

Michaela Hřibovská , Borová 5138, 430 04 Chomutov

 

Oznamuji, že tímto odstupuji  od smlouvy o nákupu tohoto zboží

 

 

 

 

 

 

Datum objednání ………………/datum obdržení ……………………

 

Jméno a příjmení spotřebitele:

 

Adresa spotřebitele:

 

 

Číslo účtu pro vrácení platby:

 

Podpis spotřebitele:

 

 

 

Datum:

 

 

 

V případě převzetí zboží na dobírku, prosím uveďte číslo vašeho bankovního účtu, kam vám máme peníze poslat. Bez uvedení čísla účtu bude platba zaslána poštovní poukázkou na adresu.

 KONTAKT:

Michaela Hřibovská

Borová 5138

430 04  Chomutov

email: dolcecristine@gmail.com