Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 499,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
17.03.2020
DORUČENÍ V OBDOBÍ KARANTÉNY
Moje milé klientky, klienti :) Ač je tato situace velmi nemilá a náročná pro všechny, tak můj eshop prozatím funguje, jen v mírně omezeném režimu - b... číst celé
29.07.2015
♥♥♥ POŠTOVNÉ ♥♥♥
  DOPRAVA: 100 Kč na adresu Českou poštou 120 Kč Balík na poštu 65 Kč na pobočku Zásilkovny Při objednávce v minimální hodnotě 499 Kč Kč DOPR... číst celé
27.02.2017
EET
Přijímám pouze platby nepodléhající povinnosti EET, tedy převodem na účet nebo dobírkou. číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. NÁVOD - JAK NA ODSTOUPENÍ OD KUPNÍ SMLOUVY
NÁVOD - JAK NA ODSTOUPENÍ OD KUPNÍ SMLOUVY
19.10.2009

 

ZJEDNODUŠENÝ NÁVOD (plné znění v Ochodních podmínkách) - protože se často ptáte, jak na to:

Odstoupit od kupní smlouvy lze absolutně jednoduše. Není tedy třeba se ničeho obávat, nebude-li zakoupené zboží z jakéhokoli důvodu vyhovovat, prostě ho vrátíte :)

Nenošené, neponičené, pouze vyzkoušené zboží zašlete zpět na adresu provozovny (viz kontakty).

Ač není vaší povinností, budeme vám vděční, zachováte-li původní obal, štítky, cedulky aj. náležitosti. Zboží je třeba řádně zabalit, aby nedošlo k poškození během přepravy.

Bude-li zboží vykazovat známky poškození, používání, opotřebení ... zkrátka nebude-li ve stavu, v jakém od nás odešlo, budou nárokovány náklady na uvedení zboží do původního stavu, které mohou být až 100% kupní ceny.

O odeslání zboží je vhodné informovat e-mailem. Ve sporných případech se řídíme zákonem.

Doporučuji zboží zasílat zpět Českou poštou, kdy zásilka při nezastižení bude uložena na poště, kde si ji ve vyhovující době vyzvedneme. Bude-li zásilka odeslána jakýmkoli jiným přepravcem, může se stát, že nebude převzata z důvodu nezastižení, vzhledem k tomu, že naše provozovna je sklad, odkud jsou balíčky odesílány, tudíž zde nikdo není 24 hodin denně.

Při vrácení zboží je také třeba vrátit dárky přijaté se zbožím. Toto se vztahuje i na poštovné zdarma.

Nezapomeňte přiložit doklad o koupi, kontakt na vás a popřípadě vyplněný formulář:

 

Poučení o právu na odstoupení od smlouvy

 

1. Zrušení objednávky a odstoupení od smlouvy – vrácení zboží do 14 dnů od převzetí:

Kupující může odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží nebo poslední části dodávky, a to bez ohledu na způsob převzetí zboží či provedení platby. Uvedená lhůta je určena k tomu, aby se kupující v přiměřeném rozsahu seznámil s povahou, vlastnostmi a funkčností zboží.

Kupující je oprávněn od smlouvy odstoupit i kdykoliv před dodáním zboží.

Odstoupení od smlouvy kupující prodávajícímu zašle nebo předá ve 14 denní lhůtě. Kupující nemusí uvádět důvod, pro který od smlouvy odstupuje. Pro usnadnění komunikace je vhodné v odstoupení uvést datum nákupu či číslo smlouvy/prodejního dokladu, bankovní spojení a zvolený způsob vrácení zboží.

Prodávající je povinen kupujícímu vrátit částku plně odpovídající ceně zboží a zaplaceným nákladům na jeho dodání do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, a to stejným způsobem, jakým platbu od kupujícího přijal. Nabízí-li prodejce v rámci určitého způsobu dodání zboží několik možností, je povinen kupujícímu nahradit nejlevnější z nich. Nejpozději ve stejné lhůtě je kupující povinen prodávajícímu zaslat nebo předat zakoupené zboží. Zboží by mělo být vráceno prodávajícímu (ne na dobírku) kompletní, nejlépe v původním obalu, nesmí jevit známky opotřebení či poškození. Náklady vrácení zboží nese kupující.

Je-li vrácené zboží poškozeno porušením povinností kupujícího, je prodávající oprávněn vůči kupujícímu uplatnit nárok na náhradu snížení hodnoty zboží a započíst jej na vracenou částku.

Může mi prodávající vrátit jen část kupní ceny?

V podstatě ano. Prodávající je povinen vám v důsledku odstoupení vrátit veškeré peněžní prostředky, které od vás obdržel. Zároveň však může požadovat náhradu za opotřebení či poškození zboží, které mu zasíláte zpět.

Zákon stanoví 14denní lhůtu „na rozmyšlenou“, a dává vám tak možnost prohlédnout a vyzkoušet si zboží, které jste předtím viděli pouze na obrázku. Toto zkoušení by však mělo sloužit pouze k nezbytnému seznámení se s vlastnostmi a funkcemi zboží, a to v podstatě v takovém rozsahu, jako když si zboží zkoušíte při koupi v kamenném obchodě. V opačném případě by šlo o používání zboží, při kterém by se jeho hodnota snižovala. I tak můžete od smlouvy odstoupit. Prodávající mívají v obchodních podmínkách možnost si z vracené částky odečíst poměrnou část kupní ceny odpovídající snížení hodnoty. Proto vám nemusí být vrácena celá kupní cena.

 

Právo na odstoupení od smlouvy nelze uplatnit u smluv na dodání digitálního obsahu, nebyl-li dodán na hmotném nosiči, či u smluv o poskytování služeb, v obou případech za podmínky, že k plnění došlo s předchozím výslovným souhlasem kupujícího před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy; dále u smluv na dodávku služeb nebo zboží (vč. alkoholických nápojů), jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli prodávajícího; u smluv na dodávku zboží upraveného podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu a u smluv na zboží, které podléhá rychlé zkáze, u zboží, které bylo nenávratně smíseno s jiným zbožím, nebo vyňato z uzavřeného obalu a z hygienických důvodů je nelze vrátit; u dodávky zvukových či obrazových nahrávek nebo počítačových programů, porušil-li kupující jejich původní obal; u dodávky novin, časopisů nebo jiných periodik; u smluv o ubytování, dopravě, stravování nebo využití volného času poskytovaných v určeném termínu nebo u smluv uzavíraných na základě veřejné dražby podle zákona upravujícího veřejné dražby.

 

 

 

 

 

Vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy

(vyplňte tento formulář a pošlete jej zpět pouze v případě, že chcete odstoupit od smlouvy):

 

Oznámení o odstoupení od smlouvy

 

Adresát :

Michaela Hřibovská , Borová 5138, 430 04 Chomutov

 

Oznamuji, že tímto odstupuji  od smlouvy o nákupu tohoto zboží

 

 

 

 

 

 

Datum objednání ………………/datum obdržení ……………………

 

Jméno a příjmení spotřebitele:

 

Adresa spotřebitele:

 

 

Číslo účtu pro vrácení platby:

 

Podpis spotřebitele:

 

 

 

Datum:

 

 

 

V případě převzetí zboží na dobírku, prosím uveďte číslo vašeho bankovního účtu, kam vám máme peníze poslat. Bez uvedení čísla účtu bude platba zaslána poštovní poukázkou na adresu.

 KONTAKT:

Michaela Hřibovská

Borová 5138

430 04  Chomutov

email: dolcecristine@gmail.com